744 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

пр.Металлургов, Маріуполь, Україна
+380 (98) 867-49-22
+380 (95) 923-18-22
+380 (63) 159-27-22
+380 (98) 867-49-22
СТИЛЬ

Що таке фіаніт? Властивості каменю фіаніт.

Що таке фіаніт? Властивості каменю фіаніт.

У другій половині минулого століття ювелірні ринки охопила паніка. На ринку з'явилися діаманти, які були значно дешевше ринкової вартості. Проте, нових алмазних родовищ ніхто не відкривав. Потім з'ясувалося, що ювелірних магнатів так налякав лише аналог діамантів. Однак синтетично отриманий камінь анітрохи не поступався природного прототипу по своїм декоративним властивостям, що дозволило кристалу швидко завоювати ринок. Цікавим фактом є те, що зараз вже активно виробляються підробки на даний синтетичний камінь.

Чистота, прозорість, химерна гра світла на гранях, розкішний блиск – все це вже протягом багатьох століть приваблює людей в ювелірних прикрасах з камінням. Найвишуканішу золоту прикрасу здатне заграти по-новому і змінитися, якщо його доповнити невеликим блискучим каменем.

Звичайно, природним каменем з подібними декоративними властивостями є діамант. Але охочих мати чудове прикраса у багато разів більше, ніж тих, хто може собі дозволити купити прикраси з діамантами. На щастя, наука винайшла кришталевий, яскравий камінь, чиє походження не залежить від природних умов, а вартість в десятки разів нижче.

Мова йде про фианите. Кристал, який дозволив усім бажаючим, підкреслювати природну зовнішню красу витонченим блиском сяє прикраси.

Отже, фіаніт. Так називається камінь, створений синтетично. У природі цей кристал не існує. При набагато меншій твердості, фіаніт по своєму блиску нітрохи не поступається своєму рідкісному близнюку – алмазу. Назвою своїм камінь зобов'язаний Фізичного інституту Академії наук СРСР (ФІАН), де він і був вперше синтезований. За кордоном кристал отримав іншу назву CZ (Сubic Zirconia) – кубик цирконію, що відображає його кристалічну структуру. Відповідно, маркування вставки залежить від місця закупівлі.

Дивно те, що синтезуючи фіаніт, вчені найменше дбали про ювелірної промисловості. Кінцевою метою було винахід кристала з певними характеристиками для використання в лазерах.

Фіаніт виробляється під дією високої температури – 3000про С. Кристали фіанітів народжуються при високій температурі в охолодженому контейнері. Якщо додавати до складу різні хімічні речовини, то можна отримувати фіаніти дуже широкої кольорової гами.

Слід також відзначити високу швидкість росту кристала – близько сантиметра в годину. І навіть з урахуванням того, що лише 15% всього матеріалу стануть ювелірними кристалами, вирощування фіанітів набагато вигідніше розробки нових алмазних родовищ. Однак, обробка фіанітів ускладнюється тим, що кристал дуже крихкий. Тому спосіб його обробки особливий. Ця особливість робить вставку з фіанітів відмінною від вставки з алмазу, але це неможливо виявити неозброєним поглядом. Відрізнити фіаніт від діаманта в ювелірному прикрасі непрофесіоналові неможливо. Виявити факт підробки зі стовідсотковою вірогідністю можливо лише в лабораторних умовах.

 

Завдяки відносно низькій собівартості та можливості виробництва штучним способом, фіаніт використовується для імітації та інших природних самоцвітів, крім алмазу. Кристал може бути створений абсолютно будь-якого забарвлення. Зелені, сині та червоні фіаніти покликані імітувати найбільш популярні природні самоцвіти: рубін, смарагд і сапфір. Однак, найбільш популярними і поширеними все-таки є безбарвні фіаніти.

Таким чином, завдяки науковим експериментам був створений екологічний, гарний, міцний і доступний аналог діаманта. Фіаніти також використовуються в медицині.

Окремо слід сказати про зберіганні і догляді. Міцність фіанітів, звичайно, далека від міцності алмазу. Однак, він все ж набагато міцніше інших мінералів і благородних металів. Тому прикраси з цим блискучим кристалом все ж слід зберігати окремо в м'якому футлярі. Фіаніт здатний накопичувати пил і жир, що з часом псує зовнішній вигляд виробу. Прикраси з кристалом потрібно періодично протирати м'якою ганчіркою і зрідка промивати у воді з додаванням мила або засоби для миття посуду. Але потрібно пам'ятати, що фіаніт боїться отруйних хімікатів і хлорних відбілювачів. Слід знімати прикраси з фианитом під час виконання домашньої роботи, процедур по догляду за зовнішністю з використанням косметичних засобів, а також під час нанесення макіяжу.

Не залишилися в стороні від популярного близнюка алмазу і астрологи. Незважаючи на лабораторне походження каменю, вони приписують йому заступництво над знаком Овна. А також фіаніт названий талісманом вчених.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner